Výměna oken v městských domech

Stoupající ceny energií nutí město, jako majitele několika desítek domů, k technickým opatřením snižujícím spotřebu energie na vytápění objektů.
Téměř 3,4 mil. Kč proto investuje v letošním roce Lanškroun do výměny oken v domech, které jsou v majetku města. Nová okna budou jak plastová tak dřevěná, v jednom případě půjde i o dveře hliníkové. O tom, kam umístit který typ oken, rozhodovaly zejména estetické požadavky na vzhled budovy.

Na začátku tohoto měsíce začaly stavební práce, které spočívají v demontáži stávajících oken a dveří, montáži nových oken i dveří. Vyměněny budou také vnější i vnitřní parapety domů a vymalovány budou špalety u oken.

Podle smlouvy, kterou město uzavřelo s dodavatelem vybraným na základě veřejné soutěže, budou okna a dveře ve všech domech vyměněna do poloviny října.

Vedoucího odboru investic a majetku Lukáše Pražana jsme se zeptali, na základě čeho stanovil parametry nových dveří a oken. „Základním kritériem byly ekonomické aspekty požadovaného řešení, požadovali jsme odpovídající tepelně izolační vlastnosti nových oken a dveří. Našim cílem je přispět ke snížení nákladů na vytápění budov, ať jde o byty užívané nájemníky, nebo veřejné budovy, ve kterých hradí náklady na energie město," odpověděl.

Petra Brejšová, kancelář starosty a tajemníka

Poznámka
Okna a (nebo) dveře budou vyměněna na těchto domech:
MŠ Vančurova 87 (domek školníka)
Třešňovecká 79 – 82, Lanškroun
Hradební 247, Lanškroun
Dolní Třešňovec 23, Lanškroun
Dobrovského 43, Lanškroun
Dobrovského 351, Lanškroun
Dobrovského 65, Lanškroun
Palackého 646 - 649, Zborovská 650, Lanškroun
Opletalova 75, Lanškroun
Pivovarské nám. 1060, Lanškroun
ZŠ nám. A. Jiráska 140, Lanškroun
Strážní 151, Lanškroun

 |  Vytvořeno: 9. 7. 2013 22:06  |  Aktualizováno: 1. 11. 2016 10:42  |  Zobrazení: 3694x  |